Алфавитный указатель растений:
А Б В Г Д Е Ж З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Я
Препарат Кодесан IC

Кодесан IC (ИнтерХим)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: таблетки жовтого або бурого кольору із вкрапленням, фаскою і рискою. На поверхні однієї з сторін таблетки нанесений товарний знак підприємства;

склад: 1 таблетка містить кодеїну фосфату (у перерахунку на кодеїн) 0,0095 г , екстракту термопсису сухого 0,02000 г , кореня солодки 0,2000 г , натрію гідрокарбонату 0,2000 г;

допоміжні речовини: аеросил, натрію кроскармелоза, целюлоза мікрокристалічна, желатин харчовий, кальцію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані препарати, які містять протикашльові та відхаркувальні засоби. Код АТС R05F А02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Кодесан® ІС - комбінований лікарський засіб, терапевтична дія якого обумовлена фармакологічними властивостями активних компонентів, що входять до його складу. Кодеїн – протикашльовий засіб центральної дії; алкалоїд фенантренового ряду; відноситься до групи наркотичних аналгетиків. Агоніст опіатних рецепторів, зменшує збудливість кашльового центру та перериває рефлекси, що збуджують тривалий кашель, має слабу аналгетичну і седативну дії. Володіє аналгетичною дією меншою, ніж морфін, пригнічуючи дихання, рідше викликає міоз, нудоту та запори. У невеликих дозах не викликає пригнічення дихального центру, не порушує функцію миготливого епітелію і не зменшує бронхіальну секрецію, посилює дію аналгетиків, снодійних та седативних засобів. У терапевтичних концентраціях кодеїн може викликати почервоніння шкіри та відчуття тепла, що поєднуються з посиленим відділенням поту та свербежем. Ці реакції можуть бути пов’язані з центральними ефектами та виділенням гістаміну.

Екстракт термопсису містить смоли, слизи, ефірну масло, сапоніни, аскорбінову кислоту, а також біологічно активні алкалоїди: термопсин, цитизин, пахікарпін, анагірин, гомотермопсин. Компоненти екстракту термопсису збуджують дихальний та стимулюють блювотний центри. Мають виражену відхаркувальну дію, що проявляється у підвищенні секреторної функції бронхіальних залоз, посиленні активності війчастого епітелію і прискорення евакуації секрету, підвищення тонусу гладких м’язів бронхів за рахунок центрального ваготропного ефекту. Крім того, ефірні масла та інші речовини, що містяться у препараті, виділяючись крізь дихальні шляхи, викликають посилення секреції бронхіальних залоз та розрідження мокротиння.

Натрію гідрокарбонат стимулює секрецію у бронхіальних залозах, зміщує рН бронхіального слизу у лужну сторону і викликає безпосереднє розрідження (гідратацію) мокротиння. Крім того, даний компонент у визначеній мірі стимулює також моторну функцію миготливого епітелію та бронхіол. Сприяє евакуації слизу із дихальних шляхів при кашлі та послабляє кашльовий рефлекс.

Корінь солодки має відхаркувальну, протизапальну та спазмолітичну дії. Відхаркувальні властивості обумовлені вмістом гліциризину, який стимулює активість війчастого епітелію у трахеї та бронхах, а також посилює секреторну функцію слизових оболонок верхніх дихальних шляхів. Крім того, корінь солодки чинить спазмолітичну дію на гладкі м’язи, оскільки містить флавонові сполуки, серед яких найбільш активною вважається ліквіритозид.

Протизапальна дія виявляється у купіруванні запальних реакцій, викликаних гістаміном, серотоніном та брадикініном. Протизапальна дія кореня солодки обумовлена гліциризиновою кислотою, що вивільнюється при гідролізі гліциролізину. Гліциризинова кислота піддається в організмі метаболічним перетворенням, виявляє кортикостероїдоподібну дію.

Фармакокінетика.  Кодеїн та інші компоненти препарату добре всмоктуються у шлунково-кишковому тракті. Завдяки своїй ліпофільності кодеїн швидко проникає крізь гематоенцефаличний бар’єр, накопичується у жировій тканині і в меншому ступені - в легенях, печінці, нирках та селезінці. Кодеїн в організмі гідролізується тканинними естеразами (відбувається відщеплення метильної групи), а потім у печінці легко кон’югує з глюкуроновою кислотою. Метаболіти кодеїну мають аналгетичну активність. Кодеїн виводиться у вигляді метаболітів головним чином із сечею, значно менша частина метаболітів, зв’язаних із глюкуроновою кислотою, виводяться з жовчю. У хворих з нирковою недостатністю може відбуватися накопичення цих активних метаболітів, що веде до більш тривалої дії препарату.

Інші компоненти препарату виводяться з організму нирками та через дихальні шляхи з бронхіальним секретом. Максимальний ефект настає через 30-60 хвилин після внутрішнього прийому і триває протягом 2-6 годин.

Показання для застосування. Препарат застосовують для зменшення та усунення кашлю при захворюваннях легень і дихальних шляхів (бронхопневмонія, бронхіт, емфізема легень) у дорослих та дітей віком від 12 років.

Спосіб застосування та дози. Дозу та тривалість лікування визначає лікар індивідуально. Призначають Кодесан® ІС внутрішньо по 1 таблетці 2-3 рази на добу.

Побічна дія. При застосуванні Кодесану® ІС в терапевтичних дозах можливий розвиток алергічних реакцій у вигляді шкірного свербежу, кропив’янки.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату, легенева недостатність, гострий напад бронхіальної астми, дитячій вік (до 12 років), І триместр вагітності та період лактації.

Передозування. Симптоми: нудота, блювання, запор, головний біль, утруднення сечовипускання, сонливість, порушення координації рухів очних яблук, звуження зіниці, пригнічення дихання. Лікування: промивання шлунка з подальшим призначенням активованого вугілля, введення аналептиків, атропіну, конкурентного антагоніста кодеїну – налоксону.

Особливості застосування. У хворих з порушенням функцій нирок виведення кодеїну уповільнено, рекомендується подовжити інтервали між прийомами препарату. Кодесан® ІС не рекомендується приймати напередодні пологів або при загрозі викидня, під час годування груддю (у зв’язку з тим, що кодеїн добре проникає крізь плацентарний та гематоенцефалітичний бар’єри і може викликати пригнічення дихання у дитини). Під час лікування препаратом заборонено вживати алкоголь.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Левоміцетин гальмує біотрансформацію кодеїну у печінці й тим самим посилює його дію в організмі.

Хлорамфенікол гальмує метаболізм кодеїну у печінці й тим самим посилює його дію.

Можливе одночасне застосування препарату Кодесан® ІС з бронходилататорами, антибактеріальними засобами при лікуванні застудних захворювань, які супроводжуються кашлем з мокротинням, яке важко відходить.

При одночасному вживанні засобів, які пригнічують центральну нервову систему (снодійні, нейролептики та інші) можливе посилення седативного ефекту і пригнічувальної дії на дихальний центр.

Адсорбенти та обволікаючі засоби можуть зменшити всмоктування кодеїну в шлунково-кишковому тракті.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі від 15 0С до 25 0С.
Термін придатності – 4 роки.
 
Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. Таблетки № 6, № 10 у контурній-чарунковій упаковці.

Кодесан IC
Прочитать/оставить отзыв о препарате Кодесан IC

Алфавитный указатель растений:
А Б В Г Д Е Ж З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Я
Авелокс (таблетки)
Авелокс (таблетки) (Bayer (Байер))

Авелокс в таблетках - бактерицидный антибактериальный препарат широкого спектра действия.
Иммунофлазид
Иммунофлазид (Экофарм)

Иммунофлазид - лекарственный препарат от компании Экофарм применяют для этиотропного лечения и профилактики ОРВИ и гриппа.
Флавозид
Флавозид (Экофарм)

Флавозид - лекарственный препарат от компании Экофарм применяют для лечения ветряной оспы, вирусных гепатитов B и С, гриппа А и В, а также заболеваний, вызванных вирусами герпеса 4-го и 5-го типа.