Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: INFLARAX
склад: амікацину сульфат, німесулід, бензалконію хлорид, лідокаїну гідрохлорид;
1 г мазі містить амікацину сульфату (у перерахуванні на амікацин) 5 мг, німесуліду (у перерахуванні на 100 % речовину) 10 мг, бензалконію хлориду (у перерахуванні на 100 % речовину) 5 мг, лідокаїну гідрохлориду (у перерахуванні на 100 % речовину) 40 мг;
допоміжні речовини: макрогол 1500 і макрогол 400 у співвідношенні 1:4.
Лікарська форма.
Мазь для зовнішнього застосування.
Фармакологічна група.
Дерматологічні засоби. Антибіотики в комбінації з хіміотерапевтичними засобами. Код АТС D06 C.
Клінічні характеристики.
Показання.
У хірургічній практиці препарат застосовують для лікування гнійних ран у І (гнійно-некротичній) фазі ранового процесу; післяопераційних ускладненнях (післяопераційні нагноєння ран, флегмона, фістула, абсцес); профілактики нагноєння поверхневих та глибоких ран;
у комбустіології для профілактики та лікування нагноєння опікових ран;
у дерматології для лікування гнійно-запальних захворювань шкіри (піодермії).
Протипоказання.
Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату, псоріаз, екзема, грибкові ураження шкіри. Дитячий вік до 2 років.
Спосіб застосування та дози.
Мазь наносять тонким шаром на уражені ділянки 1 - 2 рази на добу, витискаючи з туби 3 - 5 см мазі або більше, залежно від розмірів ураженої ділянки, або просочують маззю стерильні марлеві серветки, які накладають на рану. При лікуванні гнійних ран, гнійно-запальних захворювань шкіри мазь застосовують щоденно, при лікуванні опіків – щоденно або 2 - 3 рази на тиждень залежно від кількості гнійних виділень.
Добова доза становить 7,5 г (з туби до 15 см мазі).
Тривалість курсу лікування визначається індивідуально залежно від ефективності терапії та розмірів ушкодження. Перев’язки з маззю роблять до повного очищення рани від гнійно-некротичного процесу, але не більше 5 - 7 днів.
Побічні реакції.
Алергічні та місцевоподразнювальні явища (шкірні висипання, свербіж, лущення).
Передозування.
У зв’язку з незначним проникненням препарату через слизові оболонки і шкіру передозування малоймовірне, але при нанесенні мазі на великі ділянки ушкодження, при перевищенні рекомендованих доз та при тривалому застосуванні мазі можливі системні побічні ефекти, характерні для амікацину, німесуліду, лідокаїну. В цьому випадку необхідно припинити застосування препарату. Лікування симптоматичне.
Застосування у період вагітності або годування груддю.
Жінкам у період вагітності або годування груддю мазь слід застосовувати з урахуванням співвідношення ризик/користь.
Діти. Препарат протипоказаний дітям віком до 2 років.
Особливості застосування.
Препарат слід наносити тільки на ушкоджені ділянки шкіри, запобігати попаданню мазі на неушкоджені ділянки шкіри, в очі та на слизові оболонки.
При застосуванні мазі дітям старше 2 років необхідно обмежити тривалість лікування (до 3 – 4 днів) та виключити дії, які призводять до посилення резорбції і всмоктування мазі (зігріваючі та оклюзивні пов’язки).
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Невідома.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
При місцевому застосуванні препарату його взаємодія з іншими лікарськими засобами не встановлена. При цьому необхідно враховувати, що при комбінованому застосуванні амікацин може збільшувати (взаємно) дію карбеніциліну, бензилпеніциліну, цефалоспоринів, німесулід – сульфаніламідів та засобів, що зменщують згортання крові; лідокаїн – новокаїну та бупівакаїну.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка. Мазь чинить протизапальну, аналгезуючу та антимікробну дію. Амікацин та бензалконію хлорид мають широкий спектр антимікробної дії відносно грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів, включаючи стафілококи, синьогнійну та кишкову палички. Механізм дії обумовлений тим, що вони зв’язуються з рибосомами, що веде до незворотного пригнічення синтезу білка, фіксуються на цитоплазматичних мембранах бактерій, порушуючи їх проникність, клітина втрачає іони калію, амінокислоти, нуклеотиди. Німесулід має протизапальну (пригнічує фазу запалення внаслідок зниження активності медіаторів запалення, що сприяє зменшенню проникності судинної стінки) та аналгезуючу дію (зниження набряку тканини супроводжується зменшенням больових відчуттів), а лідокаїн – місцевоанестезуючу дію (за рахунок мембраностабілізуючої дії зменшується проникність потенціалу дії). Водорозчинна основа мазі – поліетиленоксид – посилює та подовжує її антибактеріальну та протизапальну дію, виявляє виражений та тривалий осмотичний ефект. Отже, при застосуванні мазі відбувається ліквідація перифокального набряку та очищення рани від гнійно-некротичного вмісту. Терапевтична активність зберігається протягом 20-24 годин.
Фармакокінетика. Не вивчалась.
Фармацевтичні характеристики.
Основні фізико-хімічні властивості: мазь жовтувато – зеленуватого кольору однорідної консистенції.
Термін придатності. 2 роки.
Умови зберігання.
Зберігати при температурі від 2 °С до 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.
Категорія відпуску.
За рецептом.